Гирьовий спорт

 

Гирьовий спорт — силовий вид спорту, який ґрунтується на підніманнях гир (гирі) максимальну кількість разів за визначений проміжок часу згідно з правилами змагань у двох змагальних вправах (двоборство: поштовх, ривок) або в одній (поштовх довгим циклом).



Новітня історія гирьового спорту в Україні починається в 1960-х роках. Змагання з гирями швидко розповсюджуються в сільській місцевості, на заводах, в армії і флоті та серед студентської молоді. 1970 в Україні затверджуються перші правила змагань, до яких увійшли три вправи (триборство) — жим гирі кожною рукою, поштовх двох гирь від грудей і ривок одною рукою. Залежно від рангу, змагання проводяться з гирями 16, 24 і 32 кг. Враховуючи зростаючу популярність і доступність змагань з гирями, в Україні 1974 вперше введено почесне спортивне звання «Майстер спорту з гирьового спорту». Значним поштовхом у подальшому розвитку гирьового спорту в Україні було прийняття 1985 року. З 1988 в Україні розвивається новий напрям гирьового спорту — композиційне жонглювання, започаткований групою силового жонглювання «Козацькі витівки», створеною на базі Національного медичного університету їм. О. О. Богомольця. Своїми виступами, побудованими у стилі українських народних танців, група сприяє популяризації гирьового спорту серед населення України, а також у країнах ближнього і дальнього зарубіжжя, та відродженню культурної спадщини України. Найвидатнішими досягненнями наших гирьовиків можна вважати результат Федора Усенка з м. Суми у поштовху двох двопудових гирь — 149 разів у ваговій категорії до 80 кг, показаний у 1989 році та не перевершений до сьогодні, рекорд у ривку Юрія Петренка з міста Черкаси — по 110 підйомів кожною рукою (1998); а також досягнення тринадцятиразового чемпіона світу Романа Михальчука з міста Луганська, який першим серед гирьовиків України удостоєний високого спортивного звання «Заслужений майстер спорту України»Виступи спортсменів виконуються під музичний супровід у відповідних музиці національних костюмах. Чоловіки справляються з гирями вагою 16 кг, жінки - 8 кг. Своїми виступами група сприяє популяризації гирьового спорту та відродженню культурної спадщини України.                        

                   поштовх

                                       
Спортсмен закидає дві гирі  на груди (вихідне положення), виштовхує їх при допомоги подседа на повністю випрямлені руки над головою, фіксує їх і після рахунку судді приймає вихідне положення

(Гирі на грудях).

● Чи не зараховується, якщо:

● є дожим гирь вгорі;

● немає фіксації;

● є втрата рівноваги;

 

НОРМАТИВИ У ЧОЛОВІКІВ


У чоловіків в класичному двоборстві діють такі нормативи (виходячи з кількості підйомів гирі за 10 хвилин):
У ваговій категорії 58 кілограмів перший розряд присуджується за 80 підйомів гирі масою 24 кг, другий - 60 підйомів, третій - 40. При отриманні юнацьких розрядів використовується гиря вагою 16 кг. Перший юнацький дають за 120 підйомів, другий юнацький - за 85 і третій юнацький - за 50 підйомів.

У ваговій категорії 85 кілограмів перший розряд присуджується за 130 підйомів гирі вагою 24 кг, другий - за 100 і третій - за 75 підйомів. Для отримання звання КМС потрібно зробити 105 підйомів гирі вагою 32 кг, МС - 145 підйомів і МСМК - 205 підйомів.                          

               РИВОК  
Спортсмен повинен безперервним рухом підняти гирю вгору на Після рахунку судді, не торкаючись тулуб повинні бути наступного підйому. В момент розгону. випрямлені і нерухомі, вільна рука зупинена. під дається додатковий замах для дається додатковий замах для
● Чи не зараховується, якщо:
тіла, гирі або помосту;
● при дожим гирі вгорі;
● є зайвий замах.
● немає фіксації; и пряму руку і зафіксувати її. і фіксації вгорі коліна і час старту або зміни рук
● є торкання вільною рукою
розгону. опускає гирю в замах для гирею тулуба, спортсмена. 

                                                               Таблиця нормативів 


Тренування. Довгий цикл -------->>>>>>

 


Немає коментарів:

Дописати коментар